انعطاف پذیری بالا در یوگا

Home  >>  دانستنی ها  >>  انعطاف پذیری بالا در یوگا

انعطاف پذیری بالا در یوگا

   دانستنی ها   نوامبر 28, 2017  No Comments
عضوی از سبک های یوگا تند و شدید هستند و بعضی دیگر آرام و تفکری. صرف نظر از سبک یوگایی که شما انتخاب می کنید، یوگا بهترین راه برای منعطف کردن بدن، متمرکز کردن ذهن و راحت کردن روح است.
بسیاری از شاخه های یوگا که 5000 سال پیش در هند مرتب شده اند به عنوان تمرینی برای متحدکردن ذهن و جسم گسترش یافته اند. همه ی سبک های بوگای هاتا می توانند به تعادل بدن، ذهن و روح شما کمک کنند.
برای مثال، ستایل های مختلف یوگای هاتا یا فیزیکی در حرکات انجام شده، چگونگی تمرکز، طرز نشستن، تعادل و تنفس با هم تفاوت دارند.
به یاد داشته باشید باشید که هیچ سبکی از دیگری بهتر نیست و بستگی به خودتان دارد که کدام را انتخاب کنید، اگر شما تا بحال تمرینات یوگا نداشته اید در این جا به چند دلیل محکم  برای کارآمد بودن یوگا و دنبال کردن آن اشاره شده است.

انعطاف بیشتر
1- انعطاف پذیری خود را بالا برده و خطر جراحت را پایین بیاورید: هر حالت یوگا ماهیچه ی خاصی را مورد هدف قرار می دهد و باعث انعطاف پذیری و ایمن سازی آن می شود.
اگر شما به تازگی به یوگا پرداخته اید باید مطمئن باشید که مربی شما از جراحت های شما و شرایط سلامتی بدنتان باخبر است و دانش کافی برای دادن توصیه های مناسب برای پرهیز از رفتن به بعضی حالت ها اجتناب کنید .
2- استرس خود را کاهش دهید: یوگا به ساکت کردن ذهن و کاهش سطح استرس با متمرکز کردن ذهن روی لحظات و حرکات بر خلاف حواس پرتی های خارجی کمک می کند.
3- آگاهی و تمرکز خود را افزایش دهید: یکی از اجزای اصلی یوگا تنفس ریتم دار و متمرکز است.
4- ارتباط ذهن و بدن خود را درک کنید: در یوگا لازم است که تمام انرژی خود را صرف انجام یک حرکت یا اجرای یک حالت به طور دقیق کنید. این به کارگیری دقت باعث می شود که ذهن و بدنتان را جامع کنید.
5- قدرت و استقامت بگیرید: بسیاری از سبک های شدید یوگا مانند وینیاسا و آشتانگا؛ قدرت و استقامت شما را همراه با انعطاف پذیری و راحتی بدن افزایش می دهند.
ماهیچه های در تعادل
6- ماهیچه های خود را در تعادل نگه دارید:  افرادی که به تازگی یوگا را شروع کرده اند می فهمند که ماهیچه های آن ها قبلا بالانس نبوده و از آن بی خبر بودند.
7- پایداری و تعادل خود را بیشتر کنید: حالت های تعادل یوگا نیازمند آن است که با ذات ماهیچه های خود تعامل برقرار کنید تا این تعادل را تامین کنند.
8- قیافه ی خود را بهتر کنید: حالت های یوگا قسمت های تنگ و بسته ی بدن شما مانند شانه ها و عضلات کول را تقویت و باز می کند که این باز شدن عضلات، به خوش قیافگی شما می افزاید.
9- از بدن خود آگاهی پیدا کنید: یوگا نیازمند آن است که در هر حالت ماهیچه های خاصی را برای کشیده شدن شرکت دهید که این کار تنها با آگاهی از جهت گیری ماهیچه ها و شناخت آن ها امکان پذیر است.
حتی افرادی که در رشته های ورزشی دیگر شرکت می کنند دریافته اند که تمرین روزانه یوگا مزایای ذهنی و بدنی را در بر دارد که شاید هیچ رشته ی دیگری نتواند آن ها را تامین کند. اگر شما تنها چند حرکت و تکنیک یوگا را یاد بگیرید می توانید آن ها را در برنامه ی تناسب اندام خود به کارگرفته و برنامه را موثر تر کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *