ترفندهایی برای وبلاگ نویسی

Home  >>  فناوری اطلاعات  >>  ترفندهایی برای وبلاگ نویسی

ترفندهایی برای وبلاگ نویسی

   فناوری اطلاعات   نوامبر 14, 2016  No Comments

اصلی‌ترین و مهم‌ترین نیاز هر وبلاگ، تولید محتوا و مطالب باکیفیت است. اما برای هر شخص وبلاگ نویسی پیش می‌آید بنا به دلایل مختلف، فرصت، انرژی یا حوصله‌ی نوشتن را برای مدتی نداشته باشد. هیچ وبلاگی بدون محتوا سرپا نخواهد ماند، اما می‌شود وبلاگی که موقتا محتوای جدید تولید نمی‌کند را با چند ترفند، زنده نگه داشت. با ما همراه باشید تا این ترفندها را بیش‌تر بشناسیم.

Web

۱- از پادکست و ویدئو استفاده کنید.

تولید پادکست و ویدئو، گاهی از نوشتن مطالب هم سخت‌تر است و اجرا و تهیه‌ی یک پادکست یا ویدئوی حرفه‌ای، علاوه بر انرژی بسیار، به زمان زیادی هم نیاز دارد. اما بعضی اوقات وبلاگ نویسی نیاز به تنوع دارد. بعضی وقت‌ها شما فقط حوصله‌ی نوشتن ندارید؛ نه این‌که حوصله‌ی کار کردن نداشته باشید. در این مواقع می‌توانید پادکست و ویدئو را در دستور کارتان قرار دهید. مخصوصا تولید پادکست، گاهی اوقات آن‌قدرها هم سخت نیست.

۲- فهرست‌های بهترین و بدترین درست کنید.

فهرست‌های ۱۰ بهترین یا ۱۰ بدترین تهیه کنید. در هر زمینه‌ای که وبلاگ نویسی می‌کنید، به جای تولید مطالب وقت‌گیر و انرژی‌بر، فهرست‌های بهترین و بدترین مرتبط با وبلاگتان تهیه کنید. مثلا اگر وبلاگ شما در حوزه‌ی تبلیغات اینترنتی فعالیت می‌کند، فهرست ۱۰ شرکت برتر برندینگ و تبلیغات اینترنتی ایران یا جهان را تهیه کنید. یا مثلا ۱۰ کتاب برتر حوزه‌ی تبلیغات را فهرست کنید. این‌طوری اگر هم ایده‌ای برای تولید مطالب نداشته‌اید، به راحتی ذهنتان باز خواهد شد، و اگر حوصله‌ی تالیف مطالب پر و پیمان همیشگی را ندارید، با یک فهرست تیتروار، وبلاگ را به‌روز نگه داشته‌اید و محتوای اسپم و بیخود هم به خورد مخاطب‌تان نداده‌اید!

۳- مطالب دیگران را به اشتراک بگذارید.

یکی از راحت‌ترین راه‌حل‌های این فهرست همین است که مطالب دیگران را به اشتراک بگذارید. در هر زمینه‌ای که وبلاگ نویسی می‌کنید، قطعا وب‌سایت‌های مرجع یا وبلاگ‌های معتبر و حرفه‌ای دیگری هم سراغ دارید. از مطالب آن‌ها استفاده کنید و با ذکر منبع و گاهااندکی تلخیص و دست‌کاری، مقاله‌های مفید و کاربردی دیگران را به اشتراک بگذارید.

اگر در وبلاگ‌تان لینکدونی هم دارید که چه بهتر. حتما از آن‌جا برای لینک دادن به مطالب و مقالات دیگران استفاده کنید؛ و سعی کنید این بخش را در مکان خوبی از وبلاگ‌تان و در معرض دید مخاطبان خود قرار دهید. این‌طوری مخاطبان شما از فعالیت و حضورتان در وبلاگ آگاه خواهند شد و گرد مرگ روی وبلاگ‌تان نخواهد نشست.

۴- مطالب قدیمی را به‌روز کنید.

بعضی مطالب قدیمی ارزش به‌روز کردن را دارند. می‌توانید آن‌ها را بدون دخل و تصرف، صرفا با تغییر تاریخ، به صفحه‌ی اول وبلاگ‌تان منتقل کنید. برخی دیگر هم نیاز به تغییرات دارند که معمولا جزئی است. غلط‌های املایی را هم فراموش نکنید. گروه دیگری از مطالب هم هستند که بنا به پیشرفت‌های فکری و افزایش تجربه‌ی شما، نیاز به تغییرات دارند. این دست مطالب، بهترین گزینه برای به‌روز کردن هستند. مثلا مطلبی داشته‌اید درباره‌ی «شیوه‌های مختلف تبلیغات هدفمند اینترنتی» و حالا پس از چند سال یا چند ماه به این نتیجه رسیده‌اید که فلان مورد از موارد موجود در این مقاله، در گروه تبلیغات هدفمند نمی‌گنجد و آن زمان به اشتباه چنین تصور می‌کرده‌اید. چنین مطالبی را با اعتراف به اشتباهات گذشته‌ی خود، اصلاح کرده و مجددا به‌روز کنید. مخاطبان فهیم شما، قدر توجه و دقت‌نظر شما را می‌دانند و از این کارتان برداشت مثبتی خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *