توصیه هایی برای استفاده از دریل

Home  >>  ترفند ها  >>  توصیه هایی برای استفاده از دریل

توصیه هایی برای استفاده از دریل

   ترفند ها   اکتبر 13, 2016  No Comments

درباره دریل مخصوصا دریل شارژی نکات زیر باید مورد توجه قرار گیرند:
ا-پهیچ وقت از حالت دریل برای بستن پیچ استفاده نكنید.توانایی دستگاه را بشناسید و از آن ابزار، كار بیشتر از توانش نخواهید.

%d8%af%d8%b1%db%8c%d9%84-%d9%be%db%8c%da%86%da%af%d9%88%d8%b4%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%b1%da%98%db%8c-12-%d9%88%d9%84%d8%aa-%d9%84%db%8c%d8%aa%db%8c%d9%88%d9%85
2-برای باز و بست پیچ با درجه های سفتی مختلف از گشتاور مناسب استفاده كنید.
3- برای حمل و نقل دستگاه در جابجایی های خارج از كارگاه از كیف حمل استفاده كنید كه در خیلی از انواع به همراه دستگاه فروخته میشود.(برای جلوگیری از ضربه خوردن).
4-از ریختن مایعاتی نظیر آب و روغن و غیره بروی دستگاه به خصوص موتور و منافذ آن جلوگیری كنید و اگر این اتفاق افتاد قبل از استفاده مجدد این مواد را با سشوار با فشار باد یا دستمال یا آفتاب خشك كنید تا باعث اتصالی نگردد.
5-حالت چكش در انواعی كه این حالت را دارند برای سوراخكاری های سنگین ساخته نشده.برای سوراخكاری سنگین از درلهای مخصوص و بتون كن كه دارای مكانیسم مقاوم در برابر سوراخكاری های سنگین در دیوار هستند استفاده كنید.
6-در فواصل زمانی مناسب توسط هوای فشرده كل دستگاه و به خصوص موتور آنرا باد گیری كنید و در صورت نبود كمپرسور از پارچه و فرچه هم میتوان استفاده كرد.
7-یكی از پارامتر های بسیار مهمی كه در تكنیكال دیتا قید میشود حد اكثر قطر مته قابل استفاده در دستگاه میباشد.و معمولا برای سه ماده چوب و فلز و بتن حد اكثر قطر مته قابل استفاده تعیین میگردد.استفاده مته با قطر بیش از مقدار پیشنهاد شده سازنده، باعث كوتاه شدن عمر دستگاه میگردد.
8-از وارد كردن ضربه شدید به دستگاه خود داری نمایید.برای كار در ارتفاع برخی از برند ها مدلهایی را ساخته اند كه در برابر پرت شدن احتمالی و اینگونه ضربه ها مقاومند.
9-هیچ ابزاری را بدون بررسی و یا مشاوره كارشناسی خریداری نكنید اگر قبل از خرید كمی وقت اختصاص دهید مطمئنا” پشیمان نخواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *