سئوی داخلی سایت یا ON Page SEO

سئوی داخلی سایت یا ON Page SEO

زمانی که طراحی سایت شما به انتها رسید و دسته بندی ها ایجاد شدند، درست زمانی است که باید بر روی سئوی داخلی سایت خود کار کنید.

سئوی داخلی سایت

سئوی داخلی شامل موارد زیر می شود:

بهینه سازی لینک ها

انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای سایت

بهینه سازی تصاویر در سایت

و…

آموزش های تکمیلی:

باید برای سایت خود، اچ تی ام ال، معتبر ایجاد کنید. این ویژگی هم برای عنکبوت های موتور جستجو و هم کاربران مفید خواهد بود. میزان اعتبار کد ها را باید بر اساس اعتبار W3C مورد بررسی قرار دهید.

تست عملکرد سایت

قبل از هر چیز باید سایت خود را مورد بررسی قرار دهید و از عملکرد موفق آن اطمینان حاصل کنید. اعتبار کد های اچ تی ام ال را باید با ابزارهای اعتبار سنجی مورد بررسی قرار دهید. در نهایت باید لینک های ورودی به سایت، لینک های خروجی از سایت، دستور زبان و اشکالات املایی را مورد بررسی قرار دهید.

باید سایت را برای پیمایش ربات های موتور جستجو ساده طراحی کنید. با استفاده از اطلاعاتی که در فایل روبات گوگل قرار می دهید، وب سایت خود را در اختیار این خزنده ها قرار دهید، تا فرآیند ایندکس شدن سایت نیز به خوبی و به سرعت انجام شود.

زمانی که تمام موارد بالا را با خوبی و به دقت انجام دادید باید به گزینه های زیر دقت کنید:

 

سئوی خارجی سایت یا OFF Page SEO

زمانی که از نظر سئوی داخلی سایت با موفقیت عمل کردید، زمان آن رسیده که بر روی سئوی خارجی سایت کار کنید. سئوی خارجی سایت بسیار اهمیت دارد و موجب می شود که اعتبار سایت شما در اینترنت بالا تر برود.

از جمله فعالیت هایی که به سئوی خارجی سایت معطوف می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

انتشار مقاله در سایت های مختلف به عنوان پست مهمان

بازاریابی در شبکه های اجتماعی

استفاده از سایت های انتشار لینک

لینک بیلدینگ مناسب و مفید

سایت هایی که به طور نیمه تمام، منتشر می شوند از هر جهت نا کار آمد هستند. چرا که کاربرانی که به دنبال محتوای مرتبط با سایت شما هستند، به سراغ وب سایت شما می آیند و با نقص محتوا روبرو می شوند. از سویی وب سایت دیگری نیز برای موضوع مورد نظر وجود ندارد. خزنده های موتورهای جستجو نیز با چنین نقص هایی روبرو می شوند و نمی توانند چنان که باید وب سایت را ایندکس کنند. به همین دلیل، نمی توان به چنین سایت هایی اعتبار لازم را داد.

زمانی که شما به فکر راه اندازی یک وب سایت معتبر و موفق و پر بازدید هستید باید استراتژی های سئو سایت را مد نظر قرار دهید. این چک لیست به شما در چینش استراتژی بهینه سازی و سئوی سایت بسیار کمک خواهد کرد.

در صورتی که برای طراحی استراتژی سئو و بهینه سازی سایت خود نیاز به راهنمایی دارید می توانید از این طریق با ما در تماس باشید و مشاوره دریافت کنید.